Odsłony od 27.08.2013:

Darmowy licznik odwiedzin
      Zarejestruj się 

Data dodania: 2014-01-30

Poradnia Kardiologiczna PAKS już działa

30 stycznia 2014 r. w Szpitalu Powiatowym w Mielcu odbyła się konferencja prasowa informująca o ponownym uruchomieniu Poradni Kardiologicznej w Mielcu. Udział w konferencji wzięli starosta powiatowy Andrzej Chrabąszcz, członek zarządu Józef Smaczny, dyrektor szpitala Leszek Kołacz oraz ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii.

 

Uważaliśmy za sprawą honorową utworzenie na nowo Poradni Kardiologicznej w Mielcu. Wierzymy, że dobrze funkcjonujący szpital powiatowy będzie działał w jeszcze większej harmonii, bardziej kompleksowo. Przy ponownym uruchomieniu Poradni było mnóstwo problemów natury prawnej, bardzo trudne było również znalezienie odpowiednich fachowców mogących zapewnić profesjonalną opiekę - ale mamy szczęśliwy koniec. Szybkie działania zarządu powiatu, dyrekcji szpitala oraz pomocy przy negocjacjach członka zarządu grupy PAKS Jacentego Drópiewskiego oraz dyrektor podkarpackiego NFZ Grażyny Hejdy spowodowały, że zapowiadaną obietnicę realizujemy w terminie – mówi Andrzej Chrabąszcz.

 

Zapowiadaliśmy już kilkukrotnie że pod koniec stycznia chcemy ponownie uruchomić Poradnię Kardiologiczną. I dziś tej obietnicy dotrzymujemy. Od 28 stycznia 2014 roku Poradnia Kardiologiczna rozpoczęła przyjmowanie pacjentów – w dniu jej otwarcia z usług poradni skorzystało 8 pacjentów.

 

Chcę powiedzieć jasno i wyraźnie że stworzenie Poradni było przedsięwzięciem bardzo trudnym - kontynuował Andrzej Chrabąszcz. Jednym z trudniejszych zadań było znalezienie odpowiednich specjalistów, którzy mogliby poprowadzić Poradnię. Również uwarunkowania prawne nie sprzyjały nad realizacją projektu.

 

Biorąc pod uwagę opinię publiczną oraz fakt, że na terenie naszego powiatu jest dużo osób, które muszą korzystać z porad specjalistów kardiologów, koniecznością było jak najszybsze dokonanie tego przedsięwzięcia. Wspólnie z Polsko Amerykańskie Kliniki Serc udało się to zrobić.

 

Utworzenie na nowo Poradni Kardiologicznej jest elementem daleko idącej strategii władz powiatu i dyrekcji szpitala, polegającej na rozszerzeniu zakresu działalności kardiologii inwazyjnej. Zostały podjęte już decyzje, które idą w kierunku nadbudowy SORu o dodatkowe piętro – gdzie będzie rozszerzony oddział  Kardiologii Inwazyjnej do 16 łóżek, gdzie zakres udzielanych świadczeń się znacznie powiększy. Po zakończeniu wskazanej inwestycji w powiatowym szpitalu będzie można np. wszczepić kardiowerter defibrylator.

 

Dodatkowo do tej strategii nakłada się inwestycja w budynku dawnej pralni gdzie ma powstać dyspozytornia pogotowia oraz pomieszczenia dla poradni specjalistycznych. (Więcej o trwającej budowie w budynku dawnej pralni przeczytacie wkrótce na naszej stronie)

 

Chcąc uspokoić mieszkańców powiatu mieleckiego Starosta dodał na koniec, że Poradnia Kardiologiczna PAKS działa na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a więc świadczenia będą nieodpłatne.

 

Ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Adam Młodziankowskijako Polsko Amerykańskie Kliniki Serca pragniemy zapewnić pacjentom kompleksową opieką kardiologiczną, a otwarcie na nowo Poradni na pewno wpisuję się w plan kompleksowej opieki. Poprzez to zapewniamy pacjentom szybką diagnostykę, leczenie oraz kwalifikacje do procedur inwazyjnych. Po naprawieniu tętnic wieńcowych proponujemy pacjentom leczenie sanatoryjne co umożliwia pacjentom powrót do aktywnego życia - co jest naszym głównym celem.

 

Ze względu na posiadane możliwości kadrowe Poradnia będzie działać 3 dni w tygodniu po 4 godziny. Wtorek i środa w godz. 10:30 do 14:30, a w czwartki od 14:00 do 18:00, a więc jest również możliwość przyjmowania pacjentów w godz. popołudniowych.

 

Ordynator Młodziankowski zwrócił się również z prośbą do pacjentów, którzy zarejestrowali się w poprzednim roku, by zaopatrzyli się w nowe skierowania tegoroczne. Ponieważ jest to kontynuacja działalności Poradni Kardiologicznej Kardio-Medu – bo tylko taka była możliwość otwarcia poradni – więc przejmujemy razem z kontraktem tej poradni również kolejkę pacjentów. A więc kolejka która utworzyła się wcześniej w poradni Kardio-Med, będzie honorowana. Innymi słowy pacjenci wcześniej zarejestrowani nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności związanych z ponownym uruchomieniem poradni.

 

Rejestracja do poradni odbywa się osobiście lub telefonicznie.

 

W poradni przyjmują członkowie zespołu z oddziału ordynatora Młodziankowskiego – zatem można powiedzieć, że jest bliższa droga z Poradni do Oddziału, co umożliwia ścisłą koordynację opieki nad pacjentem.

Inf. i fot. http://www.powiat-mielecki.pl

NASZ SKLEP INTERNETOWY

MATKA BOSKA Ikona ręcznie pisana na desce 13,5x24

75 zł

,,Nadwisłocze' nr 1 (18)2008

5.00 zł

KSIĘGA JUBILEUSZOWA 100 ROCZNICY GIMNAZJUM I LICEUM w Mielcu

43.50 zł

ZAPRASZAMY DO OGŁOSZEŃ I REKLAMYPOKAŻ WSZYSTKIE OGŁOSZENIA

Dodaj ogłoszenie lub reklamę

Wyślij komentarz, zaproszenie, informację, zdjęcie, audio, wideo


Musisz być zalogowany aby dodac informacje

Zarejestruj się!Starosta Mielecki dziękuje rolnikom

Dzielić chleb sprawiedliwie... - marszał...

Polska ,,ziemia jest unijna...''

Korowód dożynkowy Czajkowa 2014

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:2 skr...

Stal Mielec - Kotwica Kołobrzeg 1:0 - Jan...

Wladimir Liubczenko poległ na Ziemi Miele...

Mielecki wernisaż wystawy Kuby Michoński...

Bocianie gniazdo - Wadowice Górne

15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce